SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

Google da ilk onda cıkmam ne kadar sürecek?

Websitenizdeki uzmanlarımıza ait düzenlemeler bittikten sonra 2 hafta ile 3 ay arasında siteniz almiş olduğunuz paketin gücüne göre gelmesi istenılen yere ulaşacaktır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir ?

SEO Ingilizce karşılığı olan Search Engine Optimization veya Search Engine Optimizer kelimesinin karşılığıdır. Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Web Site yada web sayfanız için yaptığınız her türlü optimizasyon işlemin genel adıda denile bilir.
Website veya web sayfalarınızın Arama Motorları tarafından daha kolay bulunup indekslenmesı ve Arama Sonuç Sayfalarında (SERP) üst sıralarda çıkmasını sağlamak amacıyla website veya sayfalarınıza uygulanan işlemlerdir.

Arama Motoru Optimizasyonu size ne fayda getirir?

Milyonlarca sitenin bulunduğu internet ağında ön sıralarda olmak çok büyük ticari değere sahiptir. Arama motorlarında iyi bir sıralama sahibi olduğunuzda, hedef kitlenize uygun, çalışmalarınızla ilgilenen ziyaretçi trafiğine ulaşırsınız.Arama Motoru Optimizasyonu ayarları tamamlandıktan sonra oluşacak farkı kendi gözlerinizle görebileceksiniz. Bunu hızla yükselen ziyaretçi trafiği, satışlarınızdaki artış ve markanızın yükselişi takip edecektir.
Firma adıyla arandığında bulunmanız bizler için yeterli değildir. Hedefimiz; sektörel aramalarda yani ürün veya hizmetleriniz arandığında bulunmanızdır.

Neden Google da hiç bir arama sonucunda websitem listelenmiyor?

Google veya diğer hiç bir arama motoru sizi kendi kendine bulup kayıt yapamaz. Arama yapan Googlebotları (robot yazılımlar) ancak sitenizin  optimizasyon yapılmış gerekli tüm başlık ve kodlar girilmiş ise size bulabilir.