GoogledalkOn SEO Araclar Her an elimizin altında bulunması gereken websitesi sahiplerinin sitelerinin arama motorlarındaki durumu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için kullandıkları faydalı araçlardır.

seo_araclari_seo_tools

İngilizcesi SEO TOOLS olarak geçen bu faydalı arama motorları araçları sizin Googleda sitenizin seçtiğiniz anahtar kelimede kaçıncı sırada olduğundan tutun da Genel olarak tüm arama motorlarında sitenize ait kaç tane linkin mevcut olduğunu gösteren araçlardır. Şimdi listemizde bulunan araçların ne işe yaradıklarını  tek tek detaylı olarak açıklayalım.

SEO araçları ÜCretsiz Bir Googledailkon Hizmetidir.

                 google_banned_google_kara_liste
            GOOGLE BANNED CHECKER

Google Banned Checker, Google da
sayfanızın yasaklanıp yasaklanmadığını kontrol eden bir SEO aracıdır.

Google da sayfanız neden yasaklanır? Google Ban nedir?
Google Ban yani Google kara listesi diyebileceğimiz bu yasaklanma hali sizin Google tarafından websitenizin Google İndexinden çıkartılması durumudur. Sitenizin bu durama düşmesinde etik olmayan SEO taktiklerinin kullanılması, doğal olmayan link alışverişi, sayfalarnızda sayfa renginde görünmez linkler vermek, ana sayfanıza yönlü içeriği olmayan Doorway yaratılması gibi pekçok neden sıralanabilir.

Sitenizin Google tarafından yasaklanıp yasaklanmadığını öğrenmek istiyorsanız yukardaki Google Banned Checker resminden SEO aracımıza ulaşabilirsiniz.
                   google_link_populerligi 
             İNDEXLİ SAYFA SAYINIZ

Bu SEO aracı, Google ve Yahoo da gerçek indexli sayfa sayınızı ve Google PR değeri dediğimiz sayfa değerini ölçen çok kullanışlı bir araçtır.

Başka sitelerden almış olduğunuz link sayısını yani toplam Backlink adedini göstermez. Bu aracın faydası gerçek anlamda Google arama motoru veya Yahoo arama motoru websitenize ait kaç sayfayı kendi bilgi bankasına almış ve buradan sizin sayfalarınıza direk link vermiş onu görme şansını buluyorsunuz.

Googleda Indexli sayfanın yüksek adette olması websitenizin arama robotlarının gözünde değerli olduğunu dolayısı ile arama sonuçlarında üstlerde olacağınızı gösteren önemli bir göstergedir.

Indexli sayfa sayınızı görmek için resminden SEO aracımıza ulaşabilirsiniz.
            googleda_kacinci_siradayim 
           GOOGLE POZİSYON BULUCU

Google da aradığımız bir anahtar kelimede kaçıncı sırada olduğumuzu bulmak her zaman çok sıkıc ve zaman alıcı bir arayış olmuştur.
Googledailkon Ücretsiz SEO araçları ile Googleda kelimelerinizin sıralamasını bulmak artık hem çok hızlı hem çok kolay.

Ayrıca Google sıralama bulucu aracımızda tek tek anahtar kelimelerinizi aramak zorunda değilsiniz. Tüm aradığınız kelimeleri yazacak kadar yerimiz var size.

Google Pozisyon Bulucu SEO aracımıza yukarıdaki resimden ulaşabilirisiniz.


             google_page_rank_trafik_kon.gif
       GOOGLE ve ALEXA PAGERANK

SEO aracımız hem gerçek Google sayfa PR değerinizi ölçüyor hemde sitenize gelen ziyaretçi sayısını Alexa Trafik değerinde tebit edip size önerilerde bulunuyor.

Google Page rank algoritması son derece karmaşık bir yapıya sahip ve bir sır olarak kalsada Google bu değeri sizin link sayınızdan, trafiğinize, alan adınızın yaşından,  sitenizin içeriğine kadar pekçok farklı kriterde karşılaştırıp PR0 ile PR10 arası bir değer vermektedir.

GOOGLE ve ALEXA PAGERANK ölçen aracımıza yukarıdaki resimden ulaşabilirsiniz.